Slovenia

 
Tuto zemi jsem poznala skrz paragliding a jsem za to nesmírně vděčná. Každým rokem se sem vracím, ať už s padákem nebo bez něj. 
Každopádně v roce 2017 jsme se domluvili s osmičlennou bandou, že podnikneme malý týdenní trip do Slovinska.
 
Nejlepší bylo to, že jsme vlastně ten výlet nijak nenaplánovali. 
Tak jsem navrhla pár tipů, kam bych se chtěla podívat a všichni souhlasili.

První zastávka bylo městečko Maribor.

Další den jsme to namířili rovnou na krásné místo jménem Bled.

Počasí nám přálo a povedlo se nám shlédnout tohle úžasné jezero Bled z tamějšího vrcholku. Bylo to neuvěřitelné.

Doporučuji všem! 🙂

Čtvrtého dne jsme se odhodlali na expediční výpravu na Triglav (2864 m.n.m.). Samozřejmě bez jakékoli přípravy či vybavení, takže nám bylo jasné, že to nedáme. Taky jsme to nedali :D, ale co si vzpomínam, tak jsme to otáčeli, když už začal řídnout vzduch. A i když se nám to nepovedlo, tak to bylo dobrodružství!

Po celou cestu jsme si užívali ty nejkrásnější výhledy a atmosféru přírody. Když už jsme šli zpátky k autu z ničeho nic kamarádka uklouzla a kameny, které tvořily cestičku se začaly sunout dolů. Hned v zápětí, jsme zaslechli křik.

 

 
 
Pod námi se soupali nahoru rodiče s dětmi, kteří zabloudili. Padající kameny trefily Maminku, která se je pokoušela pochytat, aby nespadly na její děti. On ní taky pocházel ten křik. 
 
Po chvilce vylezla asi desetiletá holčička a popsala nám co se stalo se slzami v očích. 
 
Všichni jsme byli v šoku a měli jsme strach co uvidíme. Zanedlouho vyšla nahoru i Maminka se svým asi tříletým synem, který ohromě brečel. Když jsem viděla jeho záda, došlo mi proč tak brečí. Málem jsem omdlela, měl je celé od krve. Byly to ale jen škrábance, Maminka na tom byla nejhůř. Kameny, které padaly ji trefily do hlavy a ona měla celý zakrvácený obličej. 
 
V ten moment se mi čas úplně zpomalil. 
 
Později vyšel nahoru i táta, který si myslel, že jsme kameny házeli naschvál. Hned jsme mu to vysvětlili a zavolali vrtulník.
 
Nevím jak na tom Maminka je, ale doufám, že všechno dopadlo dobře.
 
Nejneuvěřitelnější na tom všem je to, že po cestě nahoru i dolů jsme potkali tak 5 lidí a zrovna v ten moment když kamarádka uklouzne, to spadne na rodinku, která se tam ocitla úplnou náhodou. 
 

Závěrečná zastávka v Portoroži u moře. Velmi krásné místo, kde to žije nejenom přes den, ale i v noci. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *