Informace

Časté dotazy a podrobné informace ohledně focení pejsků v ateliéru či exteriéru.

Focení pejsků je možné fotit jak v exteriéru, tak i v ateliéru ve městě Prostějov. 
Focení v ateliéru vyjdou převážně statické fotografie psa (postava, portrét, společné s majitelem nebo i tématické) a je také možné nafotit štěňátka pro chovnou stanici.
V exteriéru jsou statické fotografie samozřejmé, ale také se zaměříme na pohyb při hraní a na zajímavé kompozice v přírodě.

Pokud hledáte doopravdy kvalitní fotky jste ideálním zájemcem. Co se ale týče pejska, pokud umí základní povely jako sedni, lehni a zůstaň, je ideálním modelem. Pokud umí ještě více povelů, je to velké plus. Pokud ale ani chvíli neposedí a nebude spolupracovat, v tu chvíli se zaměříme spíše na momentky, kdy si prostě s pejskem budeme hrát a fotky budou vznikat náhodně. Vždy věřím, že pár hezkých fotek vzniknou. Pejsek se také postupně unaví, pak je lehčí spolupráce a třeba si na malou chvíli lehne. To samé platí i u štěňátek.

Domluvíme datum, čas a místo konání focení. Také mi můžete předem popsat, svá přání, inspiraci jak by jste si fotky přáli. Pokud přání nemáte, pak to můžete nechat pouze na mě. Při letní sezóně nejraději fotím spíše k večeru, kdy sluníčko není tak ostré. Focení v exteriéru hlavně probíhá formou procházky po přírodě. Někam vyrazíme a při cestě u pěkných míst se správným světlem zastavíme a nafotíme.

Focení v exteriéru trvá cca 2 hodinky. Záleží na tom také jak moc daleko se vydáme, takže někdy to může trvat i celý den. Vše záleží na domluvě. Co se týče ateliéru, tam focení trvá hodinku. Můžete si ale samozřejmě objednat i dvě hodiny. Ateliér se nachází v Prostějově na náměstí u kina Metra.

Na focení do ateliéru: pamlsky, hračky (oblíbené nebo pískací), hadru na utření pacek i slin a kartáč na srst. Pejska před focením můžete venku vyčesat a také mírně unavit na procházce. Pokud by v den focení pršelo, tak s sebou ještě ručník na osušení srsti i pacek.

Na focení v exteriéru: pamlsky, hračky, kartáč a jiné pomůcky, které vy sami usoudíte, že budou potřeba.

Jo a samozřejmě dobrou náladu a trpělivost. Někdy je to také potřeba. 🙂

Pořízené fotografie, vždy je potřeba editovat na počítači v programu. Fotografie jsou většinou do týdne upravené. Maximálně do dvou týdnů.

Neupravené fotografie neodesílám.

Odesílám 10 – 15 upravených fotografií pouze v elektronické podobě přes Zonerama nebo Google Disk. Také je možné přes Dropbox. Pokud budete mít jiný nápad či přání poslat skrz jiné úložiště, nebude to žádný problém.

Fotky můžete publikovat na web a sociální sítě s tím, že uvedete autora fotografie či přiložit odkaz na webové stránky.

Fotky můžete používat pro propagaci vašeho pejska.

Fotky si můžete vytisknout do svého alba nebo kalendáře.

Fotky NESMÍTE používat za účelem reklamy nebo na jiné propagační materiály. Dále nesmí být poskytovány třetím osobám jako například: firmy, knihy, časopisy, kalendáře a jiné.

Pokud chcete někam dál publikovat mé fotografie nebo nějakým způsobem je zveřejnit jinak, než pro své vlastní účely, prosím nejdříve se zeptejte. Je to jen o domluvě.