Informace

Časté dotazy a podrobné informace ohledně focení pejsků v ateliéru či exteriéru.

Pejsky fotím nejen v exteriéru, ale taky v ateliéru v Prostějově. 
V ateliéru vznikají fotky portétů nebo celé postavy.
Fotografování v exteriéru je ale jiné, tam můžeme zachytit vašeho mazlíčka třeba v pohybu při hře s míčem nebo jak skáče do vody.
Pokud také budete chtít, můžeme vytvořit i společnou fotku s vámi a s pejskem.
 
Dále není problém se domluvit na focení štěňat pro chovatelské stanice, při tréninku na cvičáku, na výstavě nebo na jiných akcích.

Pokud hledáte doopravdy kvalitní fotky jste ideálním zájemcem. Co se ale týče pejska, pokud umí základní povely jako sedni, lehni a zůstaň, je ideálním modelem. Pokud umí ještě více povelů, je to velké plus. Pokud ale ani chvíli neposedí a nebude spolupracovat, tak jak by měl, může se stát, že nevzniknou tak dobré fotky jako u poslušného pejska. Takže doporučuji před focení více dopilovat poslušnost, aby alespoň 10 vteřin poseděl.  Výjimky jsou štěňátka, kteří ještě nedovedou základní povely. U nich fotím momentky při hrátkách a taky potom, když jsou už unavené a leží.

Nejdříve než focení proběhne, si musíme jistě stanovit určitý termín, čas a místo na focení. Záleží kdo kdy bude mít volný den či jen pár hodin, a také podle počasí, pokud chcete fotit v exteriéru. Nemusí být úplně azuro, ale stačí aby nepršelo a nebyla příliš velká mlha. Při letní sezóně nejraději fotím spíše k večeru, kdy sluníčko není tak ostré. Focení v exteriéru hlavně probíhá formou procházky po přírodě. Někam vyrazíme a při cestě u pěkných míst se správným světlem zastavíme a nafotíme.

Já pocházím z Prostějova. Většinu focení probíhá právě v okolí tohoto města, ale není problém dojet i k vám. Focení v exteriéru trvá cca 2 hodinky. Záleží na tom také jak moc daleko se vydáme, takže někdy to může trvat i celý den. Vše záleží na domluvě. Co se týče ateliéru, tam focení trvá hodinku. Můžete si ale samozřejmě objednat i dvě hodiny. Ateliér se nachází v Prostějově na náměstí u kina Metra.

Na focení do ateliéru: pamlsky, hračky (oblíbené nebo pískací), hadru na utření pacek i slin a kartáč na srst. Pejska před focením můžete venku vyčesat a také mírně unavit na procházce. Pokud by v den focení pršelo, tak s sebou ještě ručník na osušení srsti i pacek.

Na focení v exteriéru jen pamlsky a hračky.

Jo a ještě nezapomeňte dobrou náladu a trpělivost. Někdy je to potřeba.

Pořízené fotografie, vždy je potřeba doupravit (v Lightroomu), což nějakou chvíli trvá, ale povětšinou jsou fotky do dvou týdnů hotové.

Neupravené fotografie neodesílám.

Odesílám 10 – 15 upravených fotografií pouze v elektronické podobě přes úschovnu.

 

 

Fotky můžete publikovat na web a sociální sítě s tím, že uvedete i autora fotografie.

Fotky můžete používat pro propagaci vašeho pejska.

Fotky si můžete vytisknout do svého alba nebo kalendáře.

Fotky NESMÍTE používat za účelem reklamy nebo na jiné propagační materiály. Dále nesmí být poskytovány třetím osobám jako například: firmy, knihy, časopisy, kalendáře a jiné.

Pokud chcete někam dál publikovat mé fotografie nebo nějakým způsobem je zveřejnit jinak, než pro své vlastní účely, prosím nejdříve se zeptejte. Je to jen o domluvě.